ANKARA ÇUBUK SUSUZ KÖYÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ANKARA ÇUBUK SUSUZ KÖYÜ

ANKARA ÇUBUK SUSUZ KÖYÜ

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

FIRINDA ISPANAK

YazarMesaj
yasemintt

yasemintt

FIRINDA ISPANAK Empty
MesajKonu: FIRINDA ISPANAK   FIRINDA ISPANAK EmptyÇarş. Mart 04, 2009 1:37 pm

Fırında ıspanak

MALZEMELER

1 kg ıspanak
2 adet ortaboy Ya da 1 adet büyük kuru soğan
kıyma galiba 150-200 gr kadar ekliyorum ben
kaşar peyniri
2 adet yumurta
tuz karabiber kırmızıbiber
1 tatlı kaşığı salça
2 diş sarımsak

YAPILIŞI

kıyma soğan ve sarımsağı yağda kavurun pişince azcık salça ekleyip biraz daha kavurun bu arada bir tencerede suyu kaynatıp ıspanakları 2 dk kadar haşlayıp suyunu süzün. Haşlanan ıspanaklardan 10 yaprak kadar borcamın tabanına dizin bu arada tabana dizdiğiniz kadar yaprağı üstüne dizmek için de ayırın. Geri kalan ıspanakları 1-2 parmak genişliğinde doğrayıp ve kavrulan kıymalı soğanlı karışıma ekleyin üzerine tuzunu ve baharatlarını ekleyip ve tabanına ıspanakları serdğiniz borcama boşaltın üzerini de yine ıspanaklarla kapatıp ve kaşar peynirini rendeleyip üzerine serpiştirin ısınmış fırına koyup (ben 175-200 derece arasında pişiriyorum) 3 dk sonra çıkartın ve çırpılmış 2 yumurtayı üzerine dökün tekrar fırına koyup üstü kızarana kadar pişirin (10-15 dk sürüyor) dilim dilim kesip servis yapın... AFİYET OLSUN

FIRINDA ISPANAK
1 sayfadaki 1 sayfası